TŘIKRÁT ZE TŘECH STUDNÍ

"Severně od Nového Města na Moravě začíná běžkařský ráj, tam si užije každý - od rodin s malými dětmi až po vrcholové sportovce," říká malíř a fotograf Jaroslav Pavliš, pro nějž je Vysočina životní láskou.
 

1. Fryšavsko-sněženský okruh

2. Sklensko-vlachovický okruh
(s možností prodloužení k hotelu Ski)

3. Rokytensko-studnický okruh
(s možností prodloužení k rekreačnímu středisku BVV Zubří)
 

Klikni pro zvětšení!

Okruhy je možno libovolně prodlužovat a propojovat podle znalostí orientace a mapek. Pro všechny uvedené okruhy můžete využít jako východisko parkoviště před obecním úřadem ve Třech Studních. Případný příspěvek na náklady pro projíždění stop je možné řešit ve spolupráci s obecním úřadem Tři Studně nebo kanceláří mikroregionu Novoměstsko.

 

Jak se chovat ve stopě:

1, Neničte stopy chůzí ani jiným způsobem - úprava stop je finančně nákladná
2, Pokud jsou dvě stopy vedle sebe, pohybujte se vždy v pravé   stopě
3, Sjíždějícím z kopce dávejte vždy přednost
4, V případě potřeby nabídněte první pomoc

Zpět

SKI SNOW PARK HARUSŮV KOPEC

Sjezdovka se nachází asi 0,5 km od Nového Města na Moravě. V blízkosti sjezdovky je lyžařský areál hotelu Ski kde se jezdí pravidelně Světový pohár v běhu na lyžích. Svah je denně upravován rolbou (Kassbohrer). V případě nedostatku sněhu je svah uměle zasněžován. Sjezdovka má i umělé osvětlení. Dále nabízí občerstvení, lyžařskou školu, sociální zařízení a samozřejmostí je i večerní lyžování. Na sjezdovce platí bodové jízdenky (platné po celou sezónu) - turnikety. Bezplatné parkoviště je přímo u vleku. Svah je ideální pro rodiny s dětmi.

Provozní doba: denně od 9.00 - 21.00 hod. (So + Ne 8.00 - 21.00 hod)
Délka svahu: cca 550 m
Obtížnost: převážně lehká
Počet vleků: 2 - typ teleskop, 1 lanový dětský (zdarma)
Přepravní kapacita: 1050 osob/hod.
Zastávka ČD: 0,5 km
Zastávka autobusu: 0,7 km
Tel. pokladna vleku: 776777999
Internet: http://www.skisnowpark.cz

Zpět

REGIONÁLNÍ CYKLOTRASA JESENÍK - ZNOJMO

ČÁST CYKLOTRASY VEDOUCÍ PŘES OKRES ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
(TRASA Č. 103 A 104)

Na vybudování cyklotrasy a její propagaci se podílely obce Blízkov, Fryšava pod Žákovou Horou, Hodíškov, Horní Radslavice, Jimramov, Kadov, Líšná, Měřín, Netín, Nový Jimramov, Obyčtov, Ostrov nad Oslavou, Radostín nad Oslavou, Sněžné, Sulkovec, Tři Studně, město Nové Město na Moravě a Okresní úřad ve Žďáře nad Sázavou.

Cyklotrasa vede zajímavou vysočinskou krajinou, střídají se zde náročné horské terény s rovinatějšími úseky. Podél trasy je mnoho přírodních a kulturních zajímavostí. Trasu křižují dálková trasa Praha-Brno, Santiniho cyklotrasa, vedoucí okolo nejvýznamnějších Santiniho barokních staveb na Žďársku a některé další cyklotrasy.

pravidelně Světový pohár v běhu na lyžích. Svah je denně upravován rolbou (Kassbohrer). V případě nedostatku sněhu je svah uměle zasněžován. Sjezdovka má i umělé osvětlení. Dále nabízí občerstvení, lyžařskou školu, sociální zařízení a samozřejmostí je i večerní lyžování. Na sjezdovce platí bodové jízdenky (platné po celou sezónu) - turnikety. Bezplatné parkoviště je přímo u vleku. Svah je ideální pro rodiny s dětmi.
 

mapa cyklotrasy a převýšení
(klikni na obrázky pro zvětšení)

Klikni pro zvětšení!

Klikni pro zvětšení!


Zpět

Created by RN, Copyright (c) 2005