ZIMNÍ REKREAČNÍ CENTRUM VYSOČINY

Klikni pro zvětšení!

Ve vzácné harmonii se na Novoměstsku spojují příležitosti pro radosti všech ročních období. Proslulé je však jako zimní centrum Českomoravské vrchoviny. Okolní příroda je půvabně členitá, skýtá mnoho zajímavých výhledů , není však pro zimní sporty náročná, takže je vhodná jak pro starší kategorie turistů, rovněž tak i pro rodiny s dětmi a různé ozdravné pobyty. Stopy lyží v zasněžené krajině položily před sto lety základ tradice lyžování a výroby lyží. Od dvacátých let minulého století se na úspěších lyžařského sportu podílí řada vynikajících závodníků, účastníků zimních olympijských her a světových mistrovství. Tradice novoměstských lyžařských závodů se datuje od roku 1910. Hlavní lyžařské aktivity se soustřeďují na severozápad od Nového Města na Moravě s centrem u hotelu Ski.
Odtud vycházejí známé závodní tratě do prostoru lesa Ochoza, kde se každoročně konají celorepublikové významné soutěže s vrcholným závodem Zlatá lyže Českomoravské vysočiny, zařazovaým do série Světového poháru. Mimo závodní tratě je trvale připraveno několik desítek kilometrů turistických tras, ze kterých si vybere opravdu každý. Běžecké tratě - závodní i ty ostatní, včetně celého zázemí a služeb, se plně vyrovnají i těm nejznámějším střediskům běžeckého lyžování v mnohem vyšších českých horách. Tento ráj běžců nezůstal macešský i jejich kolegům sjezdařům. V posledních letech se jimi stala oblíbená sjezdovka na Harusově kopci (741 m.n.m.) s umělým zasněžováním a možností nočního lyžování. Příznivce zimních sportů také nalákají závody psích spřežení a snowtubing.

 

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - (8500 obyvatel, 600 m.n.m., první zmínka 1267). Město založil někdy v polovině 13. stol. Boček z Obřan, zakladatel žďárského kláštera. V roce 1293 uváděno již jako městečko NOVA CIVITAS. V roce 1635 povýšeno na město. Nové Město na Moravě je významným kulturním, sportovním, hospodářským a turistickým centrem celé Českomoravské vrchoviny. Místo konání Světových pohárů v běhu na lyžích. Velká nabídka ubytovacích možností. Ve městě je sídlo našeho největšího výrobce lyží Sporten. Petrovice - místní část Nového Města na Moravě, která má 215 obyvatel. Hlinné - místní část Nového Města na Moravě, která má 176 obyvatel. Možnost ubytování v pensionu Apollo. Velikou tradici má v Novém Městě na Moravě i Sportovní klub lyžování.
 


 

Aktuální informace: www.nmnm.cz
Městské informační centrum: tel.: 566 650 254, 255
SK lyžování: tel.: 566 616 337
web: http://skl.nmnm.cz

Created by RN, Copyright (c) 2005